• ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1
 • 2
 • 3
 • 
ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1

Resort finansów uruchomił wersję produkcyjną nowej Aplikacji Mobilnej KSeF. Aplikacja pozwala głównie na wystawianie na smartfonie podstawowych faktur w Krajowym Systemie e-Faktur oraz ich korekt. Sam obowiązek e-fakturowania w KSeF zostanie tymczasem wprowadzony z dużym opóźnieniem. Ministerstwo ustaliło termin wdrożenia obowiązkowego KSeF na 1 lutego 2026 r.

Jak tłumaczy resort finansów, mimo odroczenia reformy dotyczącej e-fakturowania w KSeF, obecnie nadal trwają prace nad dostarczeniem podatnikom bezpłatnych narzędzi, które pozwolą na korzystanie z nowego systemu. Ministerstwo poinformowało właśnie, że udostępniło wersję produkcyjną Aplikacji Mobilnej KSeF.

„Umożliwia ona wystawianie na smartfonie podstawowych faktur w KSeF oraz ich korekt. Dodatkowo, aplikacja pozwala na podgląd otrzymanych i wystawionych faktur w KSeF. Aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez resort finansów.

Ministerstwo zaznacza, że nowa aplikacja mobilna KSeF to w praktyce bezpłatna aplikacja skierowana do przedsiębiorców, w ramach której można zarządzać swoimi fakturami, nabywcami, rachunkami bankowymi czy też utworzyć własną wizytówkę.

„Aplikację Mobilną KSeF udostępniliśmy wyłącznie w wersji produkcyjnej. Środowisko produkcyjne wymaga użycia danych uwierzytelniających zgodnie z rejestrem informacji o właścicielach firm. W celu zalogowania się do usługi konieczne jest posiadanie faktycznych uprawnień. Każda faktura wystawiona w środowisku produkcyjnym i przesłana do KSeF jest dokumentem wprowadzonym do obiegu prawnego” – zaznacza resort finansów.

Szczegółowe informacje nt. Aplikacji Mobilnej KSeF można znaleźć tutaj.

mp

źródło: https://www.podatki.biz

Warszawa